Dionizje - reaktywacja

Gimnazjum w Nędzy powitało wiosnę teatralnie, czyli powrócono do przerwanej kilka lat temu tradycji urządzania turnieju teatralnego w pierwszy dzień wiosny.

Na warsztat wzięto „Zemstę” A. Fredry. Całość podzielono na 9 fragmentów i każda klasa przygotowała scenicznie jeden z nich. W efekcie uzyskano niemal całą sztukę, zagraną od początku do końca, choć z udziałem wielu Cześników, Rejentów, Papkinów czy Klar. Wynik aktorskich zmagań był zaskakujący. Sporo było zabawy, kilka aktorskich odkryć i popisowych ról. Najważniejsze, że żadna klasa nie zawiodła i w spektaklu nie było luki. Laury zdobyły ex aequo klasy III A – za niezwykłe zaangażowanie całej klasy i bogactwo scenicznych pomysłów przy bardzo przyzwoitym aktorstwie głównych postaci oraz III B – za najlepsze aktorstwo i dbałość sceniczną. Nagrodą będzie fundowany bilet do profesjonalnego teatru. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa I A z przebojowym Papkinem oraz bardzo serio traktującymi swe role Cześnikiem i Rejentem.

Za wyśmienitą grę aktorską wyróżniono także Katarzynę Lindner, Hannę Czogalik, Pawła Czogalika, Joannę Tarczoń oraz Michała Kuźmicza.

Całości dnia dopełniły turniejowe zawody w terenie i gry teatralno-słowne w auli.

I tym sposobem wiosnę uważamy za otwartą.

Kornelia Czogalik

 

"Dwukropek" 2012, nr 11